Implanty

Braki w uzębieniu to problem wielu osób. Jeśli są to zęby umiejscowione z tyłu szczęki, w niewidocznym miejscu, zazwyczaj nic z tym nie robimy. Problemem natomiast są braki z przodu, które już są mocno widoczne, nawet przy zwykłym mówieniu.

Na szczęście dzisiejsza stomatologia pozwala na uzupełnienie braków w uzębieniu w prosty i trwały sposób. Są nim oczywiście implanty, a dziedzina się nimi zajmująca to implantologia. W naszym gabinecie mamy doświadczony w implantologii zespół, który przywróci dawny, piękny uśmiech.

Czym konkretnie są implanty?

To specjalnie wykonane sztuczne korzenie zębów, które zastępują ten utracony. Najczęściej są wykonane z tytanu lub cyrkonu, co sprawia, że są naprawdę trwałe.

Wszczepienie implantu w wielu osobach budzi strach, co jest oczywiście zrozumiałe jednak zupełnie niepotrzebne, gdyż wszystko dzieje się w znieczuleniu miejscowym. Na początku w kości pacjenta umieszczany jest implant, który ma zastąpić korzeń. Jest to coś w rodzaju wkrętu, do którego następnie “przykręca się” cały ząb. W ten sposób uzębienie zostaje odbudowane.

Okres rekonwalescencji jest indywidualny dla każdego pacjenta. Wtedy organizm musi przyjąć implant, a rana się zagoić. Zazwyczaj proces stabilizacji implantów trwa 6 miesięcy i przez ten okres miejsce jest zabezpieczone koroną tymczasową.