Protetyka

Braki w uzębieniu można uzupełnić poprzez implanty lub, częściej wybieraną, protetykę. Z usług leczenia protetycznego korzystają osoby zarówno młode, które utraciły zęby, np. w wypadku, oraz osoby starsze, które uzębienie zaczęły tracić z powodu wieku.

Protetyk nie tylko zajmuje się sprawami bezzębia, ale może pomóc też w leczeniu chorób narządu żucia oraz wad zgryzu. 

Pacjenci, którzy zgłaszają się do nas po protezy najczęściej chcą poprawić swój komfort życia, przywrócić naturalne rysy twarzy oraz pomóc sobie w normalnym przeżuwaniu.

Do uzupełnień stomatologicznych stałych należą też coraz popularniejsze licówki i korony, które często stosuje się przy ukruszonych czy złamanych zębach oraz mosty, gdy pacjent nie posiada jednego lub więcej zębów.

Wyróżniamy kilka rodzajów protez:

Nasi specjaliści mają ogromne doświadczenie w zakresie protetyki i w trakcie konsultacji dobiorą odpowiedni program leczenia. Szczególną uwagę zwracamy na oczekiwania samego pacjenta. 

Przed leczeniem należy zadbać o stan jamy ustnej i nie dopuścić do wystąpienia stanu zapalnego dziąseł czy próchnicy. Wszelkie tego typu schorzenia należy najpierw wyleczyć. 

Stan rekonwalescencji jest minimalny i zależny od wybranej metody. Nasi specjaliści wszystko dokładnie opowiedzą już przy pierwszej wizycie.